Rajoni

Takimi i 2 shtatorit/ Vuçiç: Ka një iniciativë për lëvizjen e datës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 21/08/20 |
Al Do

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar rreth raportimeve takimi i 2 shtatorit që pritet të mbahet në Shtëpinë e Bardhë do të shtyhet

Vuçiç ka thënë se mundet të ketë një shtyrje të datës për disa ditë.

“Ekziston një iniciativë për lëvizjen e datës. Unë do të jap një përgjigje. Nuk mendoj se kjo do të jetë e lehtë. A ndiej personalisht një barrë të madhe? – Po, por ajo që mund të garantoj është se unë do të luftoj për interesin e Serbisë, dhe ajo që disa ëndërrojnë, pavarësinë, nuk do të ndodhë”, ka thënë Vuçiç para gazetarëve në Batajnicë, ku mori pjesë në një ushtrim të njësive të Forcave Ajrore të Ushtrisë Serbe.

Ndërsa nga Zyra e kryeministrit në Kosovës ka deklaruar se nuk kanë informacione për shtyerjen e datës së takimit. /Opinion.al

Pas