Kryesore

Tabaku: Shqipëria në krizë të jashtëzakonshme ekonomike për shkak të qeverisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:55 - 15/06/22 |
Opi Nion

Jorida Tabaku, deputetja thotë se Shqipëria po përjeton një krizë të jashtëzakonshme ekonomike.

Në një postim në “Facebook”, Tabaku ka postuar një video krahas së cilës shkruan se kriza ekonomike në vend vjen si pasojë e korrupsionit dhe arrogancës qeveritare.

Tabaku thotë se edhe vendimet abuzive të Bordit të Transparencës kanë krijuar këtë situatë në ekonomi.

“Bordi Oligarkisë  dhe korrupsionit! Shqiptarët sot paguajnë  më të shtrenjtë në rajon. Pse?

1- Pasi kur hedhim në tonë 60% e çmimit për litër janë taksa.

2- Pasi bordi transparencës është në fakt bordi oligarkisë që vendos çmime abuzive në kurriz të qytetarëve!

Imagjinoni sikur në këtë kohë krize të ulej taksa qarkullimit sikur tregu dhe jo bordet e oligarkisë të vendosnin çmimet!

Do të kishim më të lirë! Çmime produktesh më të ulëta dhe qytetarë që do të kishin më shumë për të shpenzuar!”, shkruan Tabaku krahas videos.

Pas