Aktualitet

Video/ Forca të shumta sigurie, Abazoviç dhe Rama mbërrijnë në UkrainëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:14 - 15/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i qeverisë së Malit të Zi, Dritan Abazoviç  kanë mbërritur në Kiev, për të treguar mbështetje ndaj Ukrainës.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Abazoviç ka treguar momentet e para kur kanë mbërritur në tokën që po sulmohet nga rusët, ndërsa shihet se rreth dy kryeministrave ka forca të shumta sigurie.

Kryeministri Rama është një nga liderët e parë të Ballkanit Perëndimor, i cili vizitoi Ukrainën që nga pushtimi rus më 24 shkurt.

Nuk dihen ende detaje nga vizita e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ukrainën e shkatërruar nga lufta që pas sulmeve ruse më 24 shkurt.

“Mbërritëm në Kiev me Edi Ramën për t’i dhënë mbështetjen tonë të sinqertë Ukrainës dhe qytetarëve të saj në mbrojtje të të drejtave të tyre për liri Mali i Zi do të vazhdojë të ndihmojë Ukrainën në këtë kohë të vështirë dhe katastrofë humanitare”,-shkruan krahas videos Abazoviç.

Pas