Aktualitet

Tabaku i kujtoi përgjimet,Manja:E kam merak që s’iu solla një tufë lule nga Dibra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:50 - 18/05/22 |
Opi Nion

Është shoqëruar me replika mbledhja e sotme e Këshillit Kombëtar për Integrimin Europian  me fokus luftën kundër korrupsionit, ku ka raportuar ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja.

Deputetja e PD, Jorida Tabaku, gjatë fjalës së saj përmendi dosjen 184, ku Manja ka dalë në përgjime për shitblerjen e votave në Dibër.

Manja iu përgjigj me ironi se i ka mbetur merak që nuk i ka sjellë nga Dibra një tufë me lule për votat që mori në zonën ku kandidoi.

Jorida Tabaku:  Krimet zgjedhore për mua dosja e Dibrës ku janë përfshirë disa ministra ku edhe i nderuar Ulsi Manja ulur këtu me mua është shembulli me i keq. Në këtë dosje janë edhe disa ministra të përfshirë, çfarë po ndodh me dosjen e Dibrës. Shpresoj që zoti Manja këtë manual ta konsultojë me ministra dhe kryeministrat.

Ulsi Manja: Zonja kryetare se ma përmendët emrin disa herë, unë nga Dibra kam merak që nuk solla një tufë me lule, ju kujtoj që qytetarët e mi të Dibrës më votuan.

Pas