Sport

Superiorja/Partizani mposht Kastriotin dhe merr kryesimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 17/04/21 |
Opi Nion

Partizani ka marr kryesimin e kategorisë superiore, pas fitores kundër Kastriotit me rezultatin 3-1, duke lënë kështu pas Teutën që do të luajë nesër në transfertë kundër Skënderbeut.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 4-ët për Kastriotin nga Klajdi Daci, ndërsa barazoi në minutën e 30-të Esin Hakaj. Në pjesën e dytë Stenio Junior kaloi në avantazh Partizanin, ndërsa Jasir Asani vulosi rezultatin 3-1. Ndërkohë, Kukësi barazoi 2-2 me Tiranën.

Pas