Bota

Sulmi rus në bazën ushtarake në Lviv, rritet numri i viktimave dhe të plagosurve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 13/03/22 |
Opi Nion

Numri i të vdekurve nga sulmet ruse në bazën ushtarake të Lviv ka arritur në 35.

Sulmet ajrore ruse në terrenin stërvitor ushtarak Yavoriv e ka çuar numrin e viktimave në 35, ka thënë të dielën administrata rajonale e Lviv.

134 persona të tjerë janë shtruar në spital për shkak të lëndimeve të shkaktuara nga sulmet me raketa këtë mëngjes, shtoi ai.

Më shumë se 30 raketa janë lëshuara nga avionë luftarakë rus mbi bazën ushtarake në Lviv,-tha Maksym Kozytsky, kreu i administratës ushtarake rajonale.

Më herët autoritetet kishin raportuar vetëm për 9 të vdekur./Opinion.al

Pas