Kryesore

Sulmi ndaj autobusit në Kosovë/ 3 të vrarë,momenti kur nxënësi dërgohet në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:56 - 26/11/21 |
Opi Nion

Një autobus me nxënë shkolle është sulmuar me armë në fshatin Gllogjan në komunën e Deçanit në Kosovë. Klan Kosova raporton se nga të shtënat me armë kanë mbetur të vdekur tre persona; dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Disa persona të tjerë që udhëtonin me autobus kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital.

Shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë nuk dihen ende. Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe të ambulancës.

Policia e Kosovës konfirmon se autobusi ishte nisur nga Gjakova për në Deçan.

Ndërkohë pamjet e mëposhtme tregojnë momentet, ku një vajzë që ndodhej në autobus është transportuar për në spital.

Pas