Kryesore

Sulmi ndaj autobusit në Kosovë, Pacolli:Të tronditur, disa të vrarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:19 - 26/11/21 |
Opi Nion

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas sulmit me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vrarë katër persona

Ai u shpreh i tronditur nga ky lajm dhe shprehi ngushëllimet e tij për familjarët e viktimave.

“Jemi të tronditur nga lajmi për disa të vrarë në fshatin Gllogjan të Deçanit. Lutemi për të lënduarit dhe shprehi ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve të viktimave. Tragjedi si kjo duhet të na bëjnë të zgjohemi dhe të kërkojmë zero tolerancë për armëmbajtje dhe për kriminelët e tillë!”, shkruan Pacolli.

Nga të shtënat me armë kanë mbetur të vdekur tre persona; dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Policia e Kosovës konfirmoi se autobusi ishte nisur nga Gjakova për në Deçan.

 

Pas