Aktualitet

Video/ Eskorta e Berishës u përfshi në aksident, policia informacion zyrtarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 26/11/21 |
Opi Nion

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Milot- Fushë Mamurras, ku u përfshi dhe eskorta e ish-kryeministrit, Berisha.

Bëhet me dije se mjeti me drejtues shtetasin A.M., ka goditur mjetin me drejtues shtetasin S.L., i cili më pas ka goditur mjetin shoqërues të eskortës të deputetit Sali Berisha.

“Në aksin rrugor Milot- Fushë Mamurras, mjeti me drejtues shtetasin A.M., ka goditur mjetin me drejtues shtetasin S.L., e më pas ka goditur mjetin shoqërues të eskortës deputetit S.B.

Si pasojë kanë marrë dëmtime të lehta 2 shtetas banues në Kosovë”, njofton policia.

Pasditen e sotme ish-kryeministri Berisha ka mbajtur “Foltoren” e radhës në Kurbin. Pas përfundimit të foltores në Kurbin, gjatë kthimit në kryeqytet eskorta e tij është përfshirë në aksident në afërsi të Fushe-Mamurrasit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Pas