Sport

Sulmet në Paris, kombëtarja gjermane kalon natën në stadium


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:15 - 14/11/15 |
root

Futbollistët gjermanë përjetuan momente tmerri në Paris. Futbollistët dëgjuan dy shpërthimet e fuqishme të ndodhura shumë pranë stadiumit, “Stade de France”.

Ndeshja vazhdoi vetëm pak minuta pastaj u desh ndërhyrja e arbitrit për të ndërprerë gjithçka. Panik pati edhe në radhët e tifozëve, të cilët të tmerruar zbritën në fushë.

Muller së bashku me shokët e tij të kombëtares preferuan të “flenë gjumë” në stadium dhe vetëm mëngjesin e 14 nëntorit u larguan nga stadiumi të shoqëruar nga forca të shumta policore.

Ankthi i kombëtares gjermane përfundoi, kur avioni i Lufthansa LH 343, u ul në orën 9:52 në aeroportin e Frankfurtit.

Ditën e martë kombëtarja gjermane duhet të përballët për një miqësore më Holandën, ndeshje e cila mund të anulohet.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas