Aktualitet

Assad: Sulmi nga politikat e mbrapshta të Francës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 14/11/15 |
b.f

DAMASK- Presidenti sirian Bashar al-Asad tha sot se politika franceze ka nxitur përhapjen e terrorizmit që kulmoi me sulmin me bomba të së premtes së 13 nëntorit ku u vranë 128 persona në Paris.

Gjatë një takimi në Damask, Assad tha gjithashtu se “sulmet terroriste me shënjestër kryeqytetin francez Paris nuk mund të ndahet nga ajo që ka ndodhur në kryeqytetin libanez Bejrut dhe ajo që po ndodh në Siri prej 5 vitesh ku janë pranë qindra”.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Nuk ke faj ti po Amerika me gjithe france we nuk e leshojne nje bombe berthamore dhe me pastru ate vend moj flliqesir.

Pas