Bota

Sulm me armë në Çikago, vriten dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 14/03/21 |
Opi Nion

Dy persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë janë plagosur në një sulm me armë në Çikago.

Bëhet me dije se një person ka qëlluar me armë në drejtim të një grupi njerëzish të cilët ishin duke festuar në ambientet e një biznesi.

Viktimat dhe personat e plagosur janë të moshës nga 20 deri në 44 vjeç. Në vendngjarje autoritetet gjetën  4 armë zjarri, ndërsa shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë janë ende të paqarta./ Opinion.al

Pas