InstaBIZ

“Sulejmani i Madhërishëm” me prejardhje shqiptare?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:00 - 01/05/16 |
b.f

Aktori i mirënjohur turk HalitEgenç, ka treguar që ka prejardhje shqiptare. E meqënëse rrënjët i ka në Shqipëri, ai ka përfituar për të kaluar pak kohë me familjen e tij të shtrenjtë në një vend që i kujton atij të parët.
madherishem 1
Ai ka kaluar pak kohë mefamiljen në lagjen “Arnavutkoy”, që në shqip do të thotë “Fshat shqiptar”.

Mos vallë është një koicidencë apo ai e ka menduar këtë zgjedhje? Nga mediat e huaja ai mësohet se këtë fundjavë ka qenë në një pjesë shqiptare, por në Turqi.

madherishem

Halit Egenç, së bashku me bashkëshorten e tij, Berguzar Korel, dhe me djalin, janë fotografuar duke drekuar në “Arnavutkoy”. /albeu.com/

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ci keni keto lajme qesharake, se nuk late njeri pa nxjerre shqiptar…. Thjesht kane drekuar ne nje nga lagjet e Stambollit…

Pas