Politikë

Sula: Rama ka fyer opozitën, megjithatë unë e fal kryeministrin se nuk di…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 09/11/22 |
Opi Nion

Deputeti demokrat, Dashnor Sula, ka ironizuar nga foltorja e Parlamentit kryeministrin Edi Rama.

Sula  tha se është mjaft i zhgënjyer nga qëndrimi i kryetares së Kuvendit gjatë fjalimit të kryeministrit Edi Rama.

Duke iu drejtuar kryetares së Kuvendit, deputeti demokrat tha se nuk duhet të kishte lejuar kryeministrin që t’i drejtohej me një gjuhë fyese dhe denigruese opozitës.

Ai tha gjithashtu se nuk ka për të përdorur kurrë të njëjtën gjuhë ndaj kryeministrit dhe se e falë atë.

Zonja kryetare sot më ke zhgënjyer sinqerisht,. Herë tjetër kryeministri mos përdori atë fjalor që është i denjë vetëm për bandat, ajo është gjuhë rrugaçësh. Unë sa të jem në parlament nuk do të shaj kryeministrin. Unë e fal atë: Zot fali se s’di çfarë bënë kryeministri jonë”, tha Sula.

Pas