Kryesore

“Spiropalist ordiner” Meta-Ramës: Dua më shumë Margaritën se Monikën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 09/10/20 |
Al Do

Presidenti Meta i është kundërpërgjigjur deklaratave të kreyministrit Rama ndaj tij në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të PS.

LEXO EDHE: Rama: Heronjve nuk u jepen dekorata, mes Margaritës dhe Monikës ka ndryshim

O shoku thirri mendjes!

Unë e dua më shumë Margaritën se Monikën! E di pse? Se Monika braktisi Parlamentin kundër dëshirës dhe vullnetit tim, ndërsa Margarita në moshën 16-vjeçare shkruante në hartim: “Më pyet shpesh vëllai më i vogël: Motër përse na duhet Atdheu? Dhe unë i përgjigjem: Atdheu na duhet që të jemi të lirë!”

Nuk ka Atdhe në botë pa Dëshmorë dhe Heronj o Spiropalist ordiner!

LAVDI DËSHMORËVE DHE HERONJVE TË ATDHEUT!“, shkruan presidenti Meta. /Opinion.al

Pas