Kryesore

Spiropali-Bardhit: Mos qesh Gaz se shumë gaz të papërmbajtur ke këtë kohëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 23/06/22 |
Opi Nion

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në mungesë të kryeministrit Edi Rama i është përgjigjur në interpelancës së deputetit të Partisë Demokratike, Agron Shehaj.

Gjatë fjalës së saj ka ndërhyrë disa herë edhe deputeti Gazment Bardhi, dhe Spiropali nuk i kursyer batutat me deputetin demokrat.

“Mos qesh Gaz se shumë gaz të papërmbajtur ke pasur këtë kohë”,-iu drejtua Spiropali Bardhit.

Ju zoti Shehaj, si një njeri që keni njohuri biznesi dhe suksesin në biznes, dhe po tentoni ta bëni në politikë, duhet se minimalisht që po dëshmoni moskuptim, ose bashkë me të tjerë, me rastin e kërkesës absurde për ngritjen e një gjyqi popullor në formën e një komisioni hetimor, po tentoni të cenoni thelbësisht reputacionin e subjekteve investuese. Mos qesh Gaz se shumë gaz të papërmbajtur ke pasur këtë kohë. Ju vetë jeni një bletë e artë e biznesit, lejomëni t’u them me shumë modesti se furtuna që ngrini në gotat e dollisë tuaj kundër qeverisë dhe biznesit, është më shumë se një zukatje grenxe të zemëruar”,-tha Spiropali.

Pas