Aktualitet

SPAK përfundon hetimet për ish-gjyqtaren Zamira VyshkaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 29/12/22 |
Opi Nion

SPAK ka përfunduar hetimet për ish-gjyqtaren e Elbasanit, Zamira Vyshka dhe i ka kërkuar gjykatës ta marrë të pandehur për dyshimet e korrupsionit.

I pandehur përfundoi edhe avokati Ilir Pashaj dhe 3 qytetarë të cilët do të paguanin një shumë monetare për lehtësimin e dënimit të familjarit të tyre.

Vyshka është duke u hetuar në arrest shtëpie. Ajo ka mohuar akuzat e SPAK gjatë hetimeve paraprake.

Pas