Politikë

Sot, PS feston përvjetorin ndërsa Lulzim Basha ditëlindjen


               Publikuar në : 13:19 - 12/06/19 |
el ida

Partia Socialiste feston sot 28 vjetorin e krijimit të saj. Socialistët festojnë themelimin e forcës së tyre politike, që daton prej 12 qershorit të vitit 1991 gjatë kongresit të 10-të të PPSH.

Në krahun tjetër si për ironi të fatit, lideri i Partisë Demokratike mbush këtë të mërkurë 45 vjeç.

Themelimi i PS dhe ditëlindja e Lulzim Bashës, i gjejnë të dy palët në një situatë aspak të qetë politike, me një krizë që vazhdon prej muajsh, prejse kur opozita e bashkuar vendosi të lërë mandatet dhe nisi një sërë protestash popullore./Opinion.al

Pas