Sport

Sot hidhet shorti i Champions League, ja ndarja e ekipeve në vazo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 29/08/19 |
Al Do

Sot në orën 18:00 pritet të hidhet shorti që do të përcaktojë grupet e fazës finale të UEFA Champions League.

Të martën dhe të mërkurën u luajtën ndeshjet e fundit eliminatore të cilat përcaktuan gjashtë ekipet e fundit që iu bashkuan më të mirave të Europës. Gjithsej janë 32 ekipe që do të garojnë për trofeun më prestigjioz të klubeve në botë.

Ceremonia e përzgjedhjes së goglave në “Grimldi Forum” të Montekarlos do të shoqërohet gjithashtu me ndarjen e çmimit për lojtarin më të mirë të sezonit 2018-’19, për të cilin garojnë Ronaldo, Mesi dhe Van Dijk. Do të përcaktohet gjithashtu lojtari më i mirë i Ligës së Europës për sezonin e shkuar si dhe do të shpallet edhe formacioni më i mirë i sezonit të kaluar.

Faza e grupeve parashikon përballje emocionuese duke qenë se ashtu si vazoja e parë edhe vazoja e dytë këtë vit ka shumë ekipe të mëdha sic janë Reali Madridit, Atletiko Madridi, Dortmund dhe Tottenham.

Më poshtë është është ndarja e ekipeve sipas vazove. /Opinion.al

Pas