Aktualitet

Sherr babë e bir, parandalohet krimi në familje në Korçë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 29/08/19 |
Al Do

Forcat e Policisë së Korçës kanë parandaluar përshkallëzimin e një konflikti në familje ku mund të kishte pasoja të rënda për jetën. Në njoftimin e policisë thuhet se “pas marrjes së njoftimit se në fshatin Drenovë kishte konflikt në një familje, dhe se i zoti i banesës posedonte armë zjarri” forcat e policisë kanë ndërhyrë në kohë.

Gjithashtu bëhet e ditur se 66-vjeçari i arrestuar ishte konfliktuar me të birin dhe nga kontrolli i banesës policia sekuestroi një armë zjarri pushkë, municione luftarake, si edhe pajisje shpërthyese.

Materialet në ngarkim të tij, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”. /Opinion.al

Pas