Aktualitet

Sot dita e dytë e vaksinimit kundër COVID-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:12 - 12/01/21 |
Opi Nion

Sot në Shqipëri është dita e dytë e vaksinimit kundër COVID-19 në “Air Albania Stadium”.

Mësohet se procesi i vaksinimit për ditën e sotme do të vijojë me epidemiologët, mjekët dhe infermierët të cilët janë në vijën e parë të përballjes me sëmundjen e rëndë.

Fushata e vaksinimit për koronavirusin nisi të hënën në orën 15:00, ku edhe u vaksinua në transmetim live kryeministri Edi Rama, ndër emrat e njohur të stafit mjekësor,  infeksionisti Pëllump Pipero, mjeku Tritan Kalo si edhe Najada Çomo.

Mjekja Çomo ishte personi i parë në Shqipëri që mori vaksinën anti-COVID. Gjithashtu u vaksinuan 50 mjekë dhe infermierët e parë të spitalit Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi”./ Opinion.al

Pas