Aktualitet

Soreca takon Manjën: Reforma në drejtësi duhet të konsolidohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 30/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri është takuar me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Soreca shkruan se ka ardhur koha që Reforma në Drejtësi të konsolidohet.

Sipas diplomatit evropian, objektivi kryesor duhet të jetë eficenca e gjykata dhe pavarësia e magjistratëve

Soreca tregon se në takim u diskutua për rolin e institucioneve të vettingut dhe atë të Shkollës së Magjistratëve.

Si mendoni se do shkojë situata në PD:

Sondazh

 

Pas