Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humbin jetën 22 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 30/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i qytetarëve të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Sipas autoriteteve shëndetësore në shtetin fqinj, gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën 22 qytetarë, duke e çuar në total numrin e viktimave në  6668.

Po gjatë këtij hakru kohor, në Maqedoninë e Veriut u shënuan 494 raste të reja me COVID nga 3425 testime të kryera.

Ndërkohë, 474 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19, ndërsa aktualisht në kë shtet janë 12087 raste aktive koronavirus./ Opinion.al

Si mendoni se do shkojë situata në PD:

Sondazh

 

Pas