Aktualitet

Sonte në Opinion: Ngjarjet e Parisit dhe ISIS. A rrezikohet Shqipëria?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 16/11/15 |
b.f

TIRANË- Emisioni ‘Opinion’ sonte do të jetë i fokusuar tek ajo që ndodhi të premten e 13 Nëntorit në Paris. 130 viktima dhe dhjetëra të plagosur në disa sulme të organizuara, përgjegjës i së cilëve është bërë ISIS.

Çfarë do të ndodhë: A ndryshon filozofia politike e Europës?  Kërcënimi i ISIS, a eshte tani me prezent se kurre? A mund te kercenoje ISIS Shqiperine? Këto dhe të tjera pyetje do të shtrohen për diskutim sonte në emision.

Në panel me gazetarin Blendi Fevziu do të jenë: Luan Hajdaraga, ish-ministër i Mbrojtjes, Olsi Jazexhi polemist,  Grida Duma politikane, Fabian Zhilla ekspert i sigurisë, Anjeza Xhaferaj pedagoge, Flamur Vezaj gazetar dhe Elvis Naco nga Komuniteti Mysliman.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Fevzo:
    Degjoje E. Naçin per shqetesimin e financineve dhe erresiren rreth tyre.
    A e di se kush jane kontrabandistet me te medhenj te aparateve celulare ne Shqiperi? Ata qe quhen so biznesmenet “myslimanet”, ata qe merren dhe kane zebe edhe tregun e aksesoreve. Evazioni? Miliona euro ne vit! Çfare financojne keto te ardhura? Pse shteti mbyll syte?

  2. Kjo. Me te vertete eshte nje masaker dhe duhet denuar. Sepse. Te gjithe. Viktimat ishin te pafajshem. Por edhe viktimat e egjiptit palestines irakut sirise libise duhet qe ti kishim respektur njelloj sepse edhe atje te pafajshem ishin.

  3. Duke pare te ftuarit,qe pervec Luan Hajdarages dhe Grida Dumes,gjithe te tjeret jane islamike,kuptohet edhe cfare emisioni do te jete.Me shume sesa per thelbin e ceshtjes,do te flitet per te justifikuar Isalmin nga ngjarja dhe do thuhen shume,po gje ska per tu marre vesh.Emision koti,prisnim me shume seriozitet.Nuk behet diskutimi me njerez qe kane konflikt interesi.

Pas