-U tha në Opinion

Sondazhi/ “Meta do shpërndajë parlamentin”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:30 - 19/11/19 |
Geljano Fataj

Në ditët e fundit, Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë një përgjigje konkrete se çfarë do të bëjë me parlamentin: Do ta shpërndajë apo jo?

Emisionin Opinion ka trajtuar këtë të martë konfliktin e ri, mes Metës dhe qeverisë për Gjykatën Kushtetuese, ndërsa qytetarët janë pyetur me një sondazh në rrjetet sociale.

A besoni se presidenti Meta mund të vendosë të shpërndajë parlamentin? Ishte kjo pyetja e sondazhit, ndërsa votuan rreth 5500 njerëz.

63 % e votuesve mendojnë se Presidenti Ilir Meta do ta shpërndajë Parlamentin, dhe 37 % mendojnë të kundërtën. / Opinion.al

 

Pas