-U tha në Opinion

Ironia e Blendi Fevziut me deputetët e rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:31 - 19/11/19 |
Al Do

Këtë të martë në emisionin Opinion u trajtua përplasja e Presidentit me Kuvendin për Gjykatën Kushtetuese ku të ftuarit u pyetën edhe për mundësinë e Presidentit për të shpërndarë parlamentin.

Në debat e sipër, drejtuesi i emisionit i kërkoi me ironi përfaqësuesit të LSI-së, Luan Rama që deputetët e rinj, të cilët do jenë në lista të bëjnë një “audicion” me video ku të tregojnë se dinë të lexojnë.

“Bëni një rregull ju lutem që kur të zgjidhni kandidatët e tjerë për zgjedhjet ta shoqërojnë me një video 3 minuta që të lexojnë një fjalim, 3 minuta video që ta shikojë publiku, 3 minuta audiocion se pastaj lënë nam kur kapin foltoren e parlamentit”

Drejtuesi i emisionit shkoi edhe më tej teksa tha për deputetët e rinj “disa prej tyre janë një bandë injorantësh nën nivelin mesatar të shoqërisë shqiptare. Nën nivelin më të ulët të shoqërisë shqiptare. Unë s’e kuptoj si janë ata persona në listat e partive, kush i ka vendosur dhe me çfarë standardi.

Kemi pas banditë, kemi pas kriminelë, i kemi pas të gjitha por këta janë edhe injorantë kjo është e tmerrshme”. /Opinion.al

Pas