Bota

Skepticizmi për vaksinën COVID-19, Obama: Jam gati të vaksinohem live


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:05 - 03/12/20 |
Opi Nion

Ish presidenti i SHBA-ve, Barack Obama ka thënë se është i gatshëm të vaksinohet kundër COVID-19 live, për të dëshmuar që i beson shkencës dhe zbulimeve të saj.

Një një intervistë për spektaklin e njohur amerikan “The Joe Madison Show”, Obama ka treguar se mund ta filmojë vaksinimin ose ta bëj atë drejtpërdrejtë në televizion.

“Do ta bëj”, tha, Obama.

Unë mund ta bëj drejtpërdrejt në TV ose ta filmoj në mënyrë që njerëzit të dinë që i besoj shkencës”, shtoi ai.

Ndërsa shtetet janë duke u përgatitur të fillojnë vaksinimin masiv të popullsisë për të shmangur virusin COVID, ndërhyrja e ish-presidentit, Obama synon të shmang informimin e gabuar por edhe skepticizmin në lidhje me vaksinat./Opinion.al

Pas