Bota

COVID/ Tjetër rekord në Greqi, 1882 raste të reja dhe 100 të vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:29 - 03/12/20 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar sot një tjetër shifër të lartë të infektuarish dhe viktimash nga koronavirusi.

Autoritetet kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 1882 raste të reja me COVID-19. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 111537, prej të cilëve 52.9%  janë burra.
Në orët e fundit 100 pacientë kanë humbur jetën, duke e çuar në 2706 numrin e viktimave që prej fillimit të pandemisë. Mosha mesatare e viktimave është 80 vjeç dhe 96.5% kishin një sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë sipas autoriteteve mjekësore 622 qytetarë po trajtohen me intubim./ Opinion.al

Pas