Aktualitet

Skandal/ Shkon të shërohet nga COVID-19, por vdes dhe grabitet në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 19/01/21 |
Opi Nion

Sonte emisioni “Stop” trajton sonte një tjetër skandal në sistemin shëndetësor. Një pacient është shtruar në spital, për t’u kuruar nga COVID- 19, por ai ka ndërruar jetë pak ditë më pas.

Familjarët denoncojnë, se pacienti është grabitur në spital, kur ishte në kushte intubimi. Ata tregojnë, se i janë drejtuar organeve kompetente, por asgjë nuk është bërë, ndaj emisioni “Stop” i ka mbetur si shpresa e vetme.

Ky skandal i ri vjen, kur ende nuk është shuar jehona e “Tires së Sanatoriumit”, që i mori miliona lekë vajzës së një pacienteje, për t’u kujdesur për të ëmën.

Por kjo e fundit ndërroi jetë, dhe sic i thoshte të bijës, e linin pa bukë e ujë në spitalin “Shefqet Ndroqi”.Për më shumë detaje, mos e humbisni emisionin e sotëm “Stop” në orën 20.10 në ekranin e TV Klan./ Opinion.al

Pas