Bota

“S’ka neglizhuar detyrat zyrtare”, Sanna Marin i shpëton akuzave për festën e shfrenuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:03 - 04/11/22 |
Opi Nion

Kryeministrja finlandeze Sanna Marin, është liruar nga akuzat për sjellje të pahijshme pas një hetimi zyrtar që nisi pas postimit në internet të një videoje nga një festë e shfrenuar me miqtë e saj,

Autoriteti i pavarur finlandez i ngarkuar me mbikëqyrjen e aktiviteteve të qeverisë arriti në përfundimin se Marin nuk i ka neglizhuar detyrat e saj si kryeministre.

“Nuk kishte asnjë arsye për të dyshuar se kryeministrja ishte përfshirë në sjellje të paligjshme në ushtrimin e detyrave së saj ose neglizhencë në detyrat e saj zyrtare”, përfundoi Tuomas Poysti, kancelari finlandez i drejtësisë.

Kujtojmë se në lidhje me këtë ngjarje, kryeministrja kreu testin e drogës pas kërkesave të shumë politikanëve dhe deputetëve./Opinion.al

Pas