Kryesore

Si parashikohet moti për ditën e sotme, 16 shtator 2019


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:03 - 16/09/19 |
Opi Nion

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët, ku paraditja do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Duke filluar nga pasditja dhe në vijim, vranësirat, priten të jenë më të dukshme në zonat malore. Por, mbrëmja sjell përmirësim gradual të motit edhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 13 gradë deri 35 gradë.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./ Opinion.al E.Xh.

Pas