Aktualitet

Si do të transformohet materniteti Mbretëresha Geraldinë,Rama poston video


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 16/07/21 |
Opi Nion

Ka nisur puna për restaurimin e godinës së maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”. Në një postim në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka postuar një video që tregon se si do të duket godina pas restaurimeve.

Kreu i qeverisë teksa bën me dije se do të ruhet godina historike, thekson se do të zgjerohen kapacitetet për nënat dhe fëmijët.

 “Mirëmëngjes dhe me projektin e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, ku do të ruhet e restaurohet godina historike dhe do të zgjerohen kapacitetet për nënat dhe fëmijët, me një hapësirë të re, arkitektonikisht në harmoni me godinën e origjinës, por me teknologji të standardeve europiane, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishin të pranishëm në ceremoninë e inagurimit të punimeve, ku u shprehën se investimi do të rrisë kapacitetet spitalore.

 

Pas