Aktualitet

Arrestohet i riu i rrezikshëm në Durrës, në kërkim për 2 ngjarje kriminale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 16/07/21 |
Opi Nion

Një 21-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore është ndaluar nga policia te “Shkëmbi i Kavajës”.

Përmes një njoftimi uniformat blu bëjnë me dije se i riu është shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me dashje e mbetur në tentativë”, “Vrasja me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Gjatë kontrollit , këtij shtetasi iu gjet një armë zjarri pistoletë me vete.

“Shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës dhe Forcat “Shqiponja”, në vijim të punës për rritjen e parametrave në qytet, kapjen e personave në kërkim ose atyre që qarkullojnë me armë zjarri me vete, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative, rreth orës 01:30 të ditës së sotme, në lagjen nr. 13, te “Shkëmbi Kavajës”, kanë bërë të mundur finalizimin e operacionit policor të koduar “Shkëmbi i Kavajës”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi A. M., 21 vjeç, banues në Durrës:, njofton policia.

Ndaj 21-vjeçarit A. M. janë caktuar 2 urdhër-arreste për 2 ngjarje të ndodhura më parë, konkretisht:

Më datë 02 korrik 2018, në Durrës, ai ka plagosur me armë zjarri shtetasin B. G, si dhe më datë 20 shtator 2020, në Tiranë, ka plagosur me armë zjarri shtetasin S. B.;

Gjithashtu, për këtë shtetas ishte caktuar dhe urdhër-ndalimi, pasi ishte në kërkim për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja nga urdhrit të punonjësit të Policisë”.

Gjatë kontrollit fizik ndaj këtij shtetasi, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri, 5 fishekë dhe 4 aparate celulare./Opinion.al

Pas