-Jetë dhe Stil

Shqiptari i Kosovës qe braktisi famën për tu bërë terrorist


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 04:30 - 17/11/15 |
root

Dy herë kampion bote në kick-boks, kampion i Gjermanisë në tai-boks, por tashmëpjes ë e grupit terrorist ISIS në Siri. Ky wshtw Valdet Gashi, djali nga Kosova i cili braktisi famën dhe familjen e tij për tu bërë pjesë e ISIS.

28-vjeçari nga Singeni buzë Liqenit të Kostancës, i ka arritur të gjitha stadet që mund të në sportin e tij por, trofetë nuk i kanw mjaftuar.

Gazeta gjermane “Augsburger Allgemeine”, shkruan se Gashi ka pohuar se është bashkuar me grupin e ISIS. “Po unë jam pjesë e sistemit. Nuk marr pjesë në luftë, por jam duke ndihmuar në rajonin Membij/Jartablus në mbikëqyrjen e kufirit pranë lumit Eufrat”.
“Këtu janë shumë njerëz nga Gjermania”, konfirmon Gashi. Ai thotë se në Siri flet pothuaj vetëm gjermanisht dhe anglisht, arabishten thotë se e njeh vetëm sipërfaqësisht.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Po nese nuk ngordhe atje ateher gjermanija duhet te ndaloj hyrjen e ti ne shtet dhe nese edhe hyn ateher drjt e be burg te perjeteshem. Se denim mevdekje nuk ka ne gjermani. Cfare shtaze nuk jam duke luftuar por po ndihmoj..

Pas