Aktualitet

Ja cfare kane shkruajtur ne bombat Franceze qe hidhen ne Siri!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:00 - 17/11/15 |
root

“From Paris with love”. Ky eshte sllogani qe pilotet franceze kane shkruajtur mbi disa nga bombat qe avionet franceze hodhen sot mbi Siri. Foto eshte postuar ne agjensite e mediave me te medha boterore. Nuk eshte hera e pare qe dicka e ngjashme ndodh. Pas 11 Shtatorit po ashtu mbi bombat amerikane ne Afganistan qene shkruajtur parrulla perkujtimore per Kullat Binjake dhe ata qe humben jeten atje.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. Peshendetje!
    Nuk ju njof se kush jeni edhe dua te me falni nese po bej gabim qe po pergjigjem per komentin qe keni bere, por a nuk ju duket vetja pak rracist qe e perdorni kte lloj mernyre per te dhene nje shpjegim. Ajo qe ben isis ne te gjith boten eshte dicka shum e tmerrshme edhe nuk del kush te thote qe ata po bejne mire ose qe duhen mbrojtur sepse e bejne per nje arsye te mire, e vetmja gje qe njerzit mysliman kerkojne eshte qe mos te fajsohet i gjith islami per aktet e disa njerezve qe nuk kan dije edhe u mungon kultura ose fakti se rriten ne kushte te tilla qe i kthejne ata ne kafsh dhe te pa vetedijshem per gjerat qe bejne. Askund ne Kuran ose Bibel nuk eshte e shkruajtur se ti duhet te vrasesh njerzit ne emer te zotit, por vetem se disa individe qe jane specimente te deshtuar te natyres ose kavje eksperimentale perdorin emrin e zotit si justifikim per te marr jete njerzish nuk i ben ata te jene mysliman, per kte arsye zoteri i nderuar apo zonje ju kerkoj qe ju ta rimendoni ate qe keni shkruar dhe te shikosh se si mund te ndihmosh te gjitha palet, sepse te zgjedhesh nje pale edhe te thuash une jam me kta ose me ata eshte dicka qe gjithkush mund ta beje, por te dale dikush dhe te jete i arsyeshem dhe i menduar mire per gjerat qe thote dhe gjerat qe nxjerr nga goja vet pa marr anen e askujt ai eshte nje njeri per tu patur zili.

  2. Ne qofte se ata qe vune bombat ose me mire ata qe po gjuan sot francaz ti zoteri qe flet ne emer te paqes, ne qofte se i quan muslimane njeres te mire zoti tju beje derman se ne ferr do shkojne sepse ata po shkaterojne evropen pa te drejte dhe po vrasin te pafajshem ne mes te evropes. Kjo eshte e padrejte.

  3. Dmth sipas francezve tani duhet me perdore dhe armet kimike ndaj muslimave???!!!per Nje pleshte TE dixhet jorgani?!!! Kjo ashte domokracia europjaane??!!! ISIS ASHTE ogranizat terrorriste e krijuara nga perendim….. Ce ka vra Mira musliman dhe PO vret…..sa I mjer populli shkreta ce ha sapunin per djathe… PO me vje keq SE Shum shpejte keni me fut konflikt fetar dhe ne shqiperi??!!!!!…… FEJA ISLAME ASHTE PAQE….. I LOVE ISLAME

Pas