Te Fundit

Shqipëri-Serbi, anulohet koncerti në oborrin e Ramës

lulishtja e kryeministrise

Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 07/10/15 |
b.f

TIRANË- Koncerti “i miqësisë” i planifikuar në lulishten e Kryeministrisë nuk do të organizohet. Burime të sigurta bëjnë të ditur se artistët shqiptarë dhe serbë nuk do të mblidhen sonte për publikun në Tiranë. Ky koncert ishte planifikuar të jepej një ditë para ndeshjes dhe kishte për qëllim të transmetonte një mesazh të fuqishëm miqësie. Organizatorët e kompanisë private që do organizonte eventin konfirmuan anulimin e koncertit. Duket se është Serbia ajo që terhequr nga ky projekt artistik.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas