Aktualitet

Shpëtoi vëllain dhe shokun, Rama shpall “Dëshmor të Atdheut” 18-vjeçarinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 15/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Durrës, ku shkoi për ngushëllim në familjen e Anri Kashikut.

Ai ishte i shoqëruar nga Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro dhe kryebashkiaken e Durrësit, Emirjana Sako.

Veç ngushëllimeve, Rama pati edhe një bisedë të shkurtër me babain e 18-vjeçarit të ndjerë, ku i ka dorëzuar statusin e “Dëshmorit të Atdheut”.

Gjatë bisedës, i ati Anri Kashikut mes dhimbjes është shprehur se është krenar për të birin që nuk jeton më.

Kujtojmë se ditën e djeshme, 18-vjeçari Anri Kashiku sakrifikoi jetën duke u futur në det për të shpëtuar të vëllain e vogël dhe shokun e tij./Opinion.al

Pas