Bota

Shpërthim në një anije në Kretë, plagosen 4 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 24/08/20 |
Opi Nion

Një shpërthim ka ndodhur në anijen “Blue Horizon” në portin Iraklio të Kretës, duke shkaktuar plagosjen e 4 personave, një prej të cilëve në gjendje serioze.

Sipas Cnn grek, shpërthimi ishte i një force të vogël dhe ndodhi në dhomën e motorrit, ndërkohë që në bord në atë moment nuk ka patur pasagjerë.

Media lokale Cretapost.gr raporton një 30-vjeçar është në gjendje të rëndë si pasojë e djegieve./Opinion.al

Pas