Kronikë

Shpërthim eksplozivi në Vlorë, 33-vjeçari 4 vite më parë i shpëtoi një atentati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 19/12/21 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lishur me atentatin me eksploziv në Vlorë, ku mbeti i plagosur rëndë 33-vjeçari Indrit Sadedini .

I riu me precedentë të mëparshëm penalë është futur në garazhin e tij në pallatin ku jeton, për të marrë automjetin dhe atë moment eksplozivi ka shpërthyer.

Sadetini i kishte shpëtuar një atentati në vitin 2017 kur i kishin vënë eksploziv në makinë. Në atë kohë ai e pikasi lëndën shpërthyese dhe njoftoi policinë.

I riu është dërguar në spitalin e Tiranës ku ndodhet në gjendje të rëndë për jetën pasi ka pësuar dëmtime të rënda në gjymtyrë, ku dyshohet se i ka humbur të dyja këmbët.

Ndërkohë që shërbimet e policisë ndodhen në vendin e ngjarjes dhe punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

Pas