Rajoni

COVID-19 në Greqi, humbin jetën 91 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 19/12/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Greqi. Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj bëjnë me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën nga koronavirusi 91 qytetarë.

Po gjatë këtij harku kohor, në Greqi janë regjistruar dhe 2831 raste të reja me COVID. Aktualisht numri i pacientëve që po trajtohen në intubim është 662. Mosha mesatare e tyre është 64-vjeç.

545 prej tyre janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine. Që nga fillimi i pandemisë, në Greqi kanë humbur jetën nga koronavirusi 19 891qytetarë./ Opinion.al

Pas