Aktualitet

Shpërthen bombola gazit në katin e 13 të një pallati në Tiranë


               Publikuar në : 21:44 - 24/08/19 |
Al Do

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në katin e 13-të të një pallati pranë rrugës “Jordan Misja” në afërsi të Burgut 313.

Shkak ka qenë një bombol gazi që ka shpërthyer brenda një apartamenti. Banorët e pallatit ku është dëgjuar zhurma janë evakuuar për tu bërë neutralizimi i plotë i flakëve.

Dëshmitarët thonë se kanë dëgjuar dy shpërthime të fuqishme. Fatmirësisht për momentin nuk raportohen të lënduar nga shpërthimi.

Në vendngjarje ka mbërritur zjarrfikësja dhe forcat e policisë të cilat kanë nisur hetimin për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Opinion.al

Pas