Sport

FOTO/ Klubi i Juventusit me hotel të tijin


               Publikuar në : 22:39 - 24/08/19 |
Al Do

Kampionët e Italisë kanë hapur dyert për hotelin e tyre “J-Hotel” të ndërtuar pranë kompleksit stërvitor dhe stadiumit “Allianz Stadium”.

Hoteli zë një sipërfaqe pre 11,200 metrash katrorë dhe është me 4 yje. Në të ka 138 dhoma si dhe salla konferencash dhe SPA-të.

Klubi bardh-e-zi ka në pronësi 40% të hotelit i cili do të shërbejë si rezidencë për lojtarët e ekipit të cilët ende nuk kanë vendosur për banesën e tyre. Ndër ta për momentin janë Rabiot, Ramsey dhe vetë Maurizio Sarri. Megjithatë secili lojtar i ekipit ka dhomën e tij personale në hotel që mund ta shfrytëzojë në çdo rast. /Opinion.al

Pas