Sport

Shorti i lehtë për pretendentët e Europa LeagueBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 26/08/22 |
Opi Nion

Skuadrat pretendente të Europa League ishin me fat në shortin e hedhur në Zvicër. Roma, fituese e edicionit të shkuar të Conference League do të përballet me Ludogorets, Betis dhe Helsinki.

Manchester United do të ketë kundër Real Sociedad, Sherif Tiraspolin dhe Omonia.

Arsenal në grupin A, sfidohet nga PSV Eindhoven, Bodo Glimt dhe Zyrih.

Ndërsa në Conference League shorti rezervoi skuadra të forta për Ballkanin. Skuadra nga Kosova do të përballet me Slavia Prague, Cluj dhe Sivaspor.

Pretendente për këtë trofe janë skuadra si Fiorentina, Istanbul Basasehir, West Ham apo edhe Villareal.

Pas