Sport

Shorti i Europa League ofron duel gjigantëshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 07/11/22 |
Opi Nion

Shorti i Europa League ka ofruar menjëherë një supersfidë. Dy nga klubet më të mëdha të Evropës, Barcelona dhe Manchester United, do të përballen për një vend në fazën e 1/8 të këtij kompeticioni.

Ndërkohë, Juventus do të ketë përballë francezët e Nantes.

Shorti i playoff të Europa League:

Barcelona – Manchester United

Juventus – Nantes

Sporting CP – Midtyjlland

Shakthar Donetsk – Rennes

Ajax – Union Berlin

Bayer Leverkusen – Monaco

Sevilla – PSV Eindhoven

Salzburg – Roma.

Pas