Aktualitet

Shoqata e Transportit-Ramës: Na vaksinoni, jemi të ekspozuar ndaj COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:38 - 02/04/21 |
Opi Nion

Shoqata e Transportit Urban i kërkon kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu që në procesin e vaksinimit kundër COVID-19 të përfshihet edhe kjo kategori.

Në letrën e dërguar qeverisë, theksohet se ky grup është me risk, pasi është shumë i ekspozuar, prandaj kërkohet vaksinimi.

Ndërkohë, sot nisën marrjen e dozës kineze gazetarët e terrenit dhe nesër do të vijohet me policinë e shtetit. Në Shqipëri po injektohen vaksinat e “Pfizer”, AstraZeneca, “Sputnik V” dhe “Sinovac”.

 

Pas