Aktualitet

Shkullaku:Prokurorinë nuk e shqetëson fakti për trafikun e drogës në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:38 - 11/10/18 |
b.f

Në studion e ‘Opinion’, mbrëmjen e kësaj të enjte gazetari Armand Shkullaku ka ngritur disa pikëpyetje lidhur me Prokurorinë e Përgjithshme dhe hetimet që ka ndërmarrë për videopërgjimin, ku sipas PD është i përfshirë vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

“Unë me vëzhgimin që i kam bërë çështjes kam arritur në këtë përfundim, pa u futur tek mostrat e zëri nëse janë apo s’janë të vërteta.

Që në rastin konkret nuk po them Ministria e Brendshme se Ministria kuptohet, është palë, është ministri i vet i përfshirë në këtë gjë.

Prokuroria më ka ngritur shumë dyshime. Në radhë të parë ne kemi një aferë ku denoncohet një person që është volli i ministrit të Brendshëm. Ke videopërgjimin ‘Babale1’ dhe supozojmë që PD ka paguar dhe kjo nuk është e vërtetë. Tani Prokuroria a mund të nisi një hetim. Merret apo nuk merret vërtetë me trafik droge. Çfarë bën ky njeri në Vlorë. Dhe Prokuroria çështjen e parë që ka hapur është për manipulim. Ç’është kjo Prokurori që nuk e shqetëson trafiku i drogës në Vlorë”, shprehet Shkullaku.

Pas