Aktualitet

Shkodër/ Plagosi dy vëllezërit pas sherrit për tokën, arrestohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 09/09/21 |
Opi Nion

Është vënë në pranga nga policia autori i plagosjes së dy vëllezërve në Shkodër.

Xhevahir Fikaj 47 vjeç u arrestua në orët e para të mëngjesit të sotëm pas kontrollit të territorit dhe informacioneve që policia kishte marrënë rrugë operative.

Ngjarja u regjistrua paradite e djeshme, ku të plagosur mbetën Lad dhe Ilir Gruda, 34 dhe 41 vjeç, pas konfliktit për çështje pronësie me 47-vjeçarin. Pas sherrit për një tokën bujqësore, Xhevahi Fikaj ka plagosur me sende të forta Lad Grudën dhe më pas ka qëlluar me armë zjarri vëllain e të lënduarit, Igli Grudën, 41 vjeç.

Të dy vëllezërit janë transportuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Pas