Kronikë

Shkodër/ 48-vjeçari arrestohet si bashkëautor në një plagosje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 14/09/18 |
b.f

Një 48-vjeçar është arrestuar për bashkëpunim në plagosjen me armë zjarri të shtetasit Y.B.

Burime nga policia e Shkodrës thanë se ngjarja ka ndodhur në 5 maj 2018.

Arrestimi i tij u bë nga strukturat e Policisë Shkodër me mbështetjen edhe të FNSH-së.

Gjykata ka vendosur masën e sugurimit personal ‘Arrest me Burg”.

Ai akuzohet për veprat penale të “Vrasjes me dajshe, në tentative, kryer në bashkëpunim” si dhe “Prodhimit dhe mabjtjes pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të metejshme./Opinion.al/

 

Pas