Kronikë

Shkatërrohen 2 grupe kriminale shqiptare në Itali, sekuestrohen 2 mln euro pasuriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:32 - 28/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet italiane kanë shkatërruar dy grupe kriminale shqiptare. Mësohet se në kuadër të operacionit kundër grupeve kriminale janë sekuestruar edhe pasuri me vlerë deri në 2 milionë euro që përfshijnë makina, pasuri të paluajtshme dhe para.

Pasuritë i përkasin dy grupeve kriminale me origjinë shqiptare që trafikon drogë në territorin e Venetos.

Hetimi përfshiu 33 persona të cilin operonin konkretisht në Venecia, Padova, Treviso dhe Verona ndërsa lidhjet e tyre arrinin deri më Lombardi.

Gjatë operacionit janë vënë në pranga 18 persona, ndërsa u sekuestuan 25 kg kokainë dhe 11 kg lëndë narkotike të llojit marijuanë.

Pas