Aktualitet

Shkarkohet nga detyra gjyqtarja e Apelit të Korçës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 12/10/20 |
Al Do

Një tjetër gjyqtare bie në veting. Komisioni i Pavarur Kualifikimit vendosi sot shkarkimin e gjyqtares së Apelit në Korçës, Etleva Temo.

Sipas KPK-së, ajo nuk kishte burime të mjaftueshme për të justifikuar pasurinë.

Shkak tjetër, sipas KPK-së, ishte konflikti i interesit për shkak se bashkëshorti ka udhëtuar me një person i cili ishte në proces gjykimi nga gjyqtarja.

Temo ka qenë pjesë e trupës gjykuese së bashku me Mimoza Margjekën dhe Olsi Xhavellën për të ndryshuar masën e sigurisë për Orion Balin./ Opinion.al

Pas